London Road Morden Surrey  020 8640 8555 / 8646 3333

Musiał „poznać” Zielonych jako nowego partnera koalicyjnego, ale jest program rządowy, który zostanie teraz przepracowany – zapowiedział Faßmann.

Musiał „poznać” Zielonych jako nowego partnera koalicyjnego, ale jest program rządowy, który zostanie teraz przepracowany – zapowiedział Faßmann.

Powiedział, że to „przyjemne uczucie”. Musiał „poznać” Zielonych jako nowego partnera koalicyjnego, ale jest program rządowy, który zostanie teraz przepracowany – zapowiedział Faßmann.

Zieloni wkroczyli jak jeden mąż

Na pół godziny przed inauguracją ekipy zielonego rządu wkroczyły do ​​Kancelarii. Wyznaczony wicekanclerz Werner Kogler, który przyjechał z obowiązkowymi zielonymi okularami przeciwsłonecznymi, nie był zdenerwowany zgodnie z własnymi oświadczeniami. Nie chciał ujawniać wielu treści na tak krótko przed inauguracją.

© APA / Jäger Zielony rządowy zespół z rowerem i okularami przeciwsłonecznymi w drodze na inaugurację

Bierlein idzie z lekkim sercem

Z wyraźnie lekkim sercem Brigitte Bierlein pożegnała się z Kancelarią we wtorek po południu. Podczas przekazania nowego kanclerza Sebastiana Kurza jego poprzednik podkreślił, że rząd będzie wzorem do naśladowania daleko poza granicami. Szczególnie ucieszyła się, że szafka była bardzo kobieca.

© APA / Schlager Sebastian Kurz został ponownie zaprzysiężony na kanclerza

Dzięki Bierleins w jej gabinecie przejściowym byli zarówno ministrowie, jak i pracownicy Kancelarii, których poleciła Kurzowi: „Znasz ją”. Jej pobyt w Kancelarii Bierlein zakończył słowami: „Niech żyje nasza Republika Austrii”.

© APA / AFP / Klamar Brigitte Bierlein nie jest już kanclerzem, gratuluje poprzednikowi i następcy Kurzowi i Wernerowi Koglerom

Kurz, który wręczył ustępującemu szefowi rządu bukiet kwiatów, podziękował jej nie tylko za udostępnienie urzędu, ale także za to, jak go wykonała.

Jego rząd miał wielkie plany, nie mógł się doczekać „pracy dla Austrii”. Kanclerz jako priorytety wskazała dalsze ulgi podatkowe oraz konsekwentną politykę bezpieczeństwa i integracji. Kurz zapewnił również, że Austria będzie aktywna na poziomie europejskim i ogólnie międzynarodowym.

Kogler otrzymał muzykę dętą

Werner Kogler został powitany w swojej służbie głośnymi dźwiękami z jego styryjskiej ojczyzny. Nowy wicekanclerz i minister sportu i służby cywilnej został przyjęty przed Ministerstwem Infrastruktury na Radetzkystraße przez dwa stowarzyszenia muzyczne zajmujące się muzyką dętą, burmistrz i wiceburmistrz oraz prezenty od St. Johann in der Haide.

Burmistrz Günter Müller i jego zastępca Walter Berghofer (obaj SPÖ) przywieźli do stolicy wspomnienia z młodości Koglera jako piłkarza w miejscowym klubie, kwiaty i produkty z regionu. „Jesteśmy dumni i życzymy wszystkiego najlepszego przez następne pięć lat” – powiedział Müller.

“Jestem przytłoczony”

– Jestem przytłoczony – powiedział wzruszony Kogler. Każdemu muzykowi dziękował osobiście za przyjęcie muzyczne. Zapytany o swój pierwszy oficjalny akt, Kogler zażartował i ogłosił „ustawę o ogólnym odpoczynku”.https://yourpillstore.com/pl/triapidix300-opinie-forum-efekty-oraz-sklad-i-gdzie-kupic/

Oficjalnego przekazania dokonał poprzedni minister Eduard Müller, który przejął sektor sportu jako minister finansów w rządzie Brigitte Bierlein. Życzył także Koglerowi i jego sekretarz stanu Ulrike Lunacek, odpowiedzialnej za sztukę i kulturę, wszystkiego najlepszego i był przekonany, że „następne pięć lat będzie ekscytujące, interesujące i pełne sukcesów”.

Nowy minister środowiska przyjechał na rowerze

Przyjazny dla środowiska, ale energicznie, nowy minister transportu Leonre Gewessler z Zielonych udał się do przekazania na Radetzkystraße. Tam po raz pierwszy odbyła rozmowę jeden na jednego ze swoim poprzednikiem, Andreasem Reichhardtem. Następnie nowy minister został powitany na uroczystej ceremonii w Ministerstwie Transportu – a wkrótce wielu innych.

© APA / Fohringer Gewessler przyjechał do przekazania na rowerze

We wtorek Gewessler dojechała rowerem do swojego nowego miejsca pracy, bardzo grzeczna w kasku i zwracająca uwagę na wszystkie światła drogowe. Ostatnie kilka tygodni było „bardzo napiętych” – powiedziała czekającym dziennikarzom. Dlatego jest bardzo szczęśliwa, że ​​w drodze od inauguracji w Hofburgu do ministerstwa może zaczerpnąć świeżego powietrza. W ten sposób możesz odprężyć się, reklamowała jeden ze swoich ulubionych środków transportu.

Podczas oficjalnej ceremonii minister transportu rządu przejściowego Andreas Reichhardt podziękował swojemu zespołowi. „Możemy być naprawdę dumni, że coś osiągnęliśmy” – powiedział. Praca ministra była dla niego „wielką szansą i zaszczytem”, pożegnał się z urzędem. Zapowiedział, że z „kilkoma dodatkowymi siwymi włosami” będzie nadal dostępny dla nowego ministra.

Magnus Brunner (ÖVP) z Vorarlberga, sekretarz stanu w głównym Ministerstwie Środowiska i Transportu, przedstawił się we wtorek pracownikom. Nawet jeśli jego plan życiowy był inny, nie może się doczekać nowego zadania „w z pewnością niełatwym czasie”, powiedział podczas uroczystości.

Skoncentruj się na celu, a nie na partyjnych interesach politycznych

Przyszłe ministerstwo, które oprócz transportu obejmuje również środowisko, ochronę klimatu i energię, jest według Gewesslera „centralnym departamentem”. Podejmujesz wyzwanie „z wielką pokorą” – powiedział ekspert ds. Środowiska. „Rządowy program daje nam jasny mandat – a zamówienie nie jest małe” – powiedziała z przekonaniem. Dążycie do polityki opartej na nauce, wyjaśnił Gewessler. Na pierwszym planie powinien być cel, a nie partyjne interesy polityczne – oznajmiła. To jedyny sposób, aby pozytywnie kształtować przyszłość – powiedział nowy minister.

Blümel posypał różami urzędnikom

Gernot Blümel (ÖVP) rozsypał róże podczas oficjalnego przekazania w Ministerstwie Finansów. Pochwalił jej „pracę zawodową”, a także „wysoki poziom wiedzy” i podziękował swojemu poprzednikowi Eduardowi Müllerowi za jego usługi. Przedstawił Blümelowi symboliczny klucz do domu przed licznymi urzędnikami.

© APA / Techt Gernot Blümel ze swoim poprzednikiem Eduardem Müllerem

Kiedy służył w Ministerstwie Spraw Zagranicznych za Michaela Spindeleggera, poznał Ministerstwo Finansów jako „twardego partnera negocjacyjnego”. Drugi raz zetknął się z domem, kiedy był koordynatorem rządu turkusowo-niebieskiego rządu. „W tym czasie wraz z ministrem finansów Hartwigiem Lögerem mogłem zapewnić zrównoważony budżet” – podkreślił nowo mianowany minister finansów.

Odznaczenia wojskowe dla Tannera

Siły zbrojne przyjęły swojego pierwszego ministra we wtorek po południu w koszarach Rossau z żonami wojskowymi. Nowa minister obrony Klaudia Tanner (ÖVP) obiecała żołnierzom dalszy rozwój sił zbrojnych i obrony narodowej zgodnie z czasem i zadaniami. Ale „przed nami jest trudna, stroma droga” – powiedział Tanner.

Nowy minister określił siły zbrojne jako „gwarancję bezpieczeństwa” Austrii. „Dlatego musimy dalej rozwijać jego kluczowe kompetencje” – powiedział szef działu, odnosząc się jednocześnie do planowanej rewizji kryteriów odpowiedniości i wprowadzenia „częściowej odpowiedniości”. Obiecał również, że milicja będzie „odpowiednio obsadzona i wyposażona”.

Odchodzący minister Thomas Starlinger wyraził uznanie dla swojego następcy i nowego rządu. Obecny program rządowy ocenia pozytywnie. Starlinger była przekonana, że ​​nowy minister ma wystarczające „wpływy i wpływy polityczne”, aby rozwijać interesy sił zbrojnych. Życzył jej „powodzenia” w tej sprawie. Starlinger po raz ostatni ostrzegła, że ​​siły zbrojne są w „niepokojącym stanie” i „nie mogą obecnie zapewnić odpowiedniej ochrony”.

Oświadczenie rządu w piątek

W piątek Rada Narodowa poznaje również nowy rząd. Według informacji APA rozpoczęcie posiedzenia zaplanowano na godz. 9:00, podczas którego kanclerz Sebastian Kurz (ÖVP) wygłosi oświadczenie rządu. Po tym następuje debata.

W tym celu należy również zająć się dwoma ustawami wprowadzonymi przez ÖVP i Zielonych w poprzednim roku. Jedną z nich jest ustawa o ministerstwach federalnych, na mocy której szefowie departamentów otrzymują szczegółowe zadania. Na przykład, kompetencje Ministerstwa Infrastruktury, które wraz z Leonore Gewessler realizują agendy środowiskowe, ulegają istotnym zmianom. W zamian Rudolf Anschober (Zieloni) traci posadę ministra spraw społecznych, za którą odpowiada minister ds. Rodziny Christine Aschbacher (ÖVP). Druga decyzja to wstępny budżet, który praktycznie aktualizuje budżet na 2019 rok.

SPÖ podaje rządowi rękę

SPÖ pogratulowała nowemu rządowi inauguracji. Przewodnicząca Rady Narodowej Doris Bures zaapelowała o „równą współpracę” w parlamencie, a gubernator Karyntii, Peter Kaiser, podał jej „wyciągniętą rękę” do konstruktywnych dyskusji. Tak nie jest w przypadku FPÖ, którą prezydent federalny Alexander Van der Bellen oskarżył o pomoc ÖVP w osiągnięciu „całkowitej władzy strukturalnej”.

Po masowej krytyce programu rządowego w ostatnich dniach – mówiono o programie turkusowym z zielonym kamuflażem – przedstawiciele SPÖ dali ugodę po inauguracji we wtorek. Bures i Kaiser pogratulowali nowemu rządowi i byli gotowi do rozmowy. „Parlament jest i chce być silnym partnerem rządu federalnego” – powiedział Bures w audycji. Podobnie jak Kaiser, który apelował o konstruktywną współpracę, która oczywiście musiała też oferować przestrzeń do merytorycznej krytyki.

Liderka partii Pamela Rendi-Wagner po raz kolejny stwierdziła, że ​​nowy rząd oczekuje dialogu na równych warunkach i stałej wymiany. Jednocześnie skrytykowała w audycji, że osoby o niskich dochodach otrzymują mniej z planowanej obniżki podatków i podwyższenia premii rodzinnej niż osoby o średnich lub wyższych dochodach. Ponadto z zaniepokojeniem należy spojrzeć na outsourcing polityki rynku pracy z wydziału socjalnego oraz fakt, że wszystkie departamenty związane z bezpieczeństwem znajdują się w rękach ÖVP.

FPÖ: „Eksperymenty lewicowo-lewicowe niebezpieczne dla społeczności”

Z drugiej strony przyjęcie nowych ministrów przez FPÖ było dużo bardziej nieprzyjazne. „Dziś prezydent federalny Alexander Van der Bellen toruje drogę dla ÖVP do osiągnięcia całkowitej władzy strukturalnej” – skrytykował szef klubu

Herbert Kickl

w jednej audycji. Widzi „czarny jak smoła system Dolnej Austrii” ustanowiony przez turkusowo-zielony, uzupełniony „lewicowymi eksperymentami, które są niebezpieczne dla społeczeństwa”. Po raz kolejny Kickl strzelił do bośniackiego ministra sprawiedliwości Almy Zadicia, przeciwko któremu już w weekend na stronach Facebooka różnych polityków FPÖ pojawiła się seria częściowo rasistowskich komentarzy użytkowników.

NEOS życzy „wszystkiego najlepszego”

Szefowa NEOS Beate Meinl-Reisinger życzyła nowemu rządowi „wszystkiego najlepszego”. „Teraz zadaniem jest wypełnienie życiem często mglistych deklaracji intencji programu rządowego” – powiedział Meinl-Reisinger w audycji. Twoja partia będzie uważnie monitorować, czy pilne przyszłe kwestie, takie jak ochrona środowiska, edukacja i pomoc, zostaną rozpoznane i jak wyjaśnione zostanie finansowanie.

Schönborn życzy „wielu błogosławieństw i sukcesów”

Tymczasem kard. Christoph Schönborn życzył nowemu rządowi federalnemu „wielu błogosławieństw i sukcesów”. „Jeśli przedkładamy to, co nas łączy, ponad to, co dzieli, jest to korzystne dla wszystkich: zagrożone stworzenie, ludzie w niepewnej sytuacji i życie od jego początku do naturalnego końca” – powiedział we wtorek przewodniczący Konferencji Episkopatu.

Niezmiennie przyjazne przyjęcie

Ogólnie rzecz biorąc, pierwszy turkusowo-zielony rząd w Austrii został przyjęty przyjaźnie, inaczej niż w 2017 roku, kiedy inauguracji turkusowo-niebieskiego gabinetu towarzyszyło wiele krytyki – w tym demonstracja na Heldenplatz. We wtorek reakcje gospodarki, organizacji ekologicznych, sektora zdrowia i izraelskiej wspólnoty religijnej były pozytywne.

Wirtschaftsbund oczekiwał „konstruktywnej współpracy z nowym rządem”. Twój program brzmi „bardzo obiecująco i robi wrażenie”, biorąc pod uwagę, że istnieje wiele środków, które mogą odciążyć i wzmocnić lokalizację firmy.

Federacja Przemysłowców jest równie usatysfakcjonowana: Prezydent Georg Kapsch widzi „powód do wysokich oczekiwań”, że rządowy program może „rozwinąć Austrię jako ośrodek biznesowy i przemysłowy”, zapewnić dobrobyt i miejsca pracy, a jednocześnie podjąć skuteczne środki ochrony klimatu.

Jednak Socjaldemokratyczne Stowarzyszenie Biznesu nie było usatysfakcjonowane: „Turkusowe pismo trwa nadal i budzi obawy, że kurs na korzyść korporacji będzie kontynuowany” – skarżył się zwłaszcza prezes Christoph Matznetter, że EPU i MŚP prawie nie zostały zauważone.

Sektor środowiska jest zadowolony. Program oferuje jak dotąd najbardziej kompleksowy program ochrony klimatu i środowiska, z uzgodnioną neutralnością klimatyczną do 2040 r. Austria może przejść od spóźnionego do pioniera w Europie – chwalił dyrektor zarządzający Greenpeace Alexander Egit.

Zadowoleni byli także w służbie zdrowia – z nowym ministrem Rudim Anschoberem. Zarówno Stowarzyszenie Lekarzy, jak i Izba Farmaceutów z niecierpliwością czekały na współpracę z Partią Zielonych Górnej Austrii. „Wyróżniają go jego społeczne zaangażowanie i niezaprzeczalne kompetencje” – powiedział prezes ÖĘK Thomas Szekeres Rosen. Prezes farmaceuty Ulrike Mursch-Edlmayr pochwaliła go jako „niezwykle zaangażowanego, pragmatycznego członka z wieloletnim doświadczeniem politycznym i dużymi kompetencjami społecznymi”.

Prezydent Israelitische Kultusgemeinde Wien (IKG) Oskar Deutsch również był pod wielkim wrażeniem „koalicji centrum politycznego”. Masz „szansę zmodernizować Austrię w wielu dziedzinach życia i uczynić ją jeszcze bezpieczniejszą”. A współpraca między ÖVP a Zielonymi i „pełne szacunku traktowanie opozycji” może znacznie poprawić kulturę polityczną.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Do tej pory codzienne życie Leonora nie różniło się tak bardzo od życia innych dziewcząt z zamożnych madryckich rodzin: ośmiolatka rano jest szoferem do prywatnej szkoły, je obiad w szkolnej stołówce, a po południu idzie na zajęcia baletowe.

Categories: Blog

Comments are closed.

Call Now Button