London Road Morden Surrey  020 8640 8555 / 8646 3333

Faßmann, yeni koalisyon ortağı olarak Yeşilleri “tanıması” gerekiyordu, ancak şimdi üzerinde çalışılacak bir hükümet programı var, dedi.

Faßmann, yeni koalisyon ortağı olarak Yeşilleri “tanıması” gerekiyordu, ancak şimdi üzerinde çalışılacak bir hükümet programı var, dedi.

“Hoş bir duyguydu” dedi. Faßmann, yeni koalisyon ortağı olarak Yeşilleri “tanıması” gerekiyordu, ancak şimdi üzerinde çalışılacak bir hükümet programı var, dedi.

Yeşiller bir olarak yürüdü

Yeşil hükümet ekibi, açılışından yarım saat önce Başbakanlık binasına yürüdü. Zorunlu yeşil güneş gözlükleriyle gelen Rektör Yardımcısı Werner Kogler, kendi açıklamalarına göre gergin değildi. Açılıştan kısa bir süre önce içeriğin çoğunu açıklamak istemedi.

© APA / Jäger Açılış törenine giden yolda bisiklet ve güneş gözlükleriyle yeşil hükümet ekibi

Bierlein hafif bir yürekle gider

Gözle görülür derecede hafif bir kalple Brigitte Bierlein Salı öğleden sonra Başbakanlık’a veda etti. Yeni Şansölye Sebastian Kurz’a devredildiğinde selefi, hükümetin sınırların çok ötesinde bir rol model olacağını vurguladı. Özellikle kabinenin çok kadınsı olmasından memnundu.

© APA / Schlager Sebastian Kurz yeniden Şansölye olarak yemin etti

Bierleins sayesinde hem geçici kabinesindeki bakanlar hem de Kurz’a önerdiği Şansölyelik çalışanları için: “Onu tanıyorsunuz.” Başbakanlıkta geçirdiği süre Bierlein tarafından “Yaşasın Avusturya Cumhuriyetimiz” sözleriyle sona erdi.

© APA / AFP / Klamar Brigitte Bierlein artık Şansölye değil, selefi ve halefi Kurz ve Werner Kogler’i tebrik ediyor

Giden hükümet başkanına bir buket çiçek hediye eden Kurz, kendisine sadece ofise hazır olduğu için değil, aynı zamanda bunu nasıl gerçekleştirdiği için de teşekkür etti.

Hükümetinin büyük planları vardı, “Avusturya için çalışmayı” dört gözle bekliyordu. Şansölye, daha fazla vergi indiriminin yanı sıra tutarlı bir güvenlik ve entegrasyon politikasını öncelik olarak adlandırdı. Kurz ayrıca, Avusturya’nın Avrupa ve genel olarak uluslararası düzeyde aktif olacağına dair güvence verdi.

Kogler pirinç müzikle karşılandı

Werner Kogler, hizmetinde Steiermark memleketinden gelen yüksek seslerle karşılandı. Yeni başbakan yardımcısının yanı sıra spor ve memurlar bakanı, pirinç müziği ile iki müzik derneği, belediye başkanı ve belediye başkanı yardımcısı ve Radetzkystraße’deki altyapı bakanlığı önünde St. Johann in der Haide’den hediyeler aldı.

Belediye Başkanı Günter Müller ve yardımcısı Walter Berghofer (her ikisi de SPÖ), Kogler’in yerel kulüpte bir futbolcu olarak gençliğinden anılarını, bölgeden çiçek ve ürünleri başkente taşıdı. Müller, “Gurur duyuyoruz ve önümüzdeki beş yıl boyunca her şeyin en iyisini diliyoruz,” dedi.

“Bunaldım”

“Şaşkına döndüm,” dedi Kogler dokundu. Müzikal resepsiyon için her müzisyene şahsen teşekkür etti. İlk resmi eylemi sorulduğunda Kogler bir şaka yaptı ve “genel dinlenme yasasını” ilan etti.

Resmi devir, Brigitte Bierlein’in hükümetinde maliye bakanı olarak spor sektörünü devralan önceki bakan Eduard Müller tarafından gerçekleştirildi.betboo bahis Ayrıca Kogler ve sanat ve kültürden sorumlu Dışişleri Bakanı Ulrike Lunacek’e başarılar diledi ve “önümüzdeki beş yılın heyecan verici, ilginç ve başarılı geçeceğine” ikna oldu.

Yeni çevre bakanı bisikletle geldi

Yeşiller’den yeni Ulaştırma Bakanı Leonre Gewessler, çevre dostu, ancak canlı bir şekilde, Radetzkystraße’deki devir teslimine gitti. Orada ilk önce selefi Andreas Reichhardt ile bire bir görüşme yaptı. Ardından yeni bakan, Ulaştırma Bakanlığında düzenlenen bir şenlik töreniyle ve çok yakında daha fazlasıyla karşılandı.

© APA / Fohringer Gewessler devir teslimine bisikletle geldi

Salı günü Gewessler yeni iş yerine bisikletle yaklaştı, çok iyi davrandı ve kask taktı ve tüm trafik ışıklarına dikkat etti. Bekleyen gazetecilere son birkaç haftanın “çok sıkı” geçtiğini söyledi. Bu nedenle Hofburg’daki açılış töreninden bakanlığa giderken biraz temiz hava alabildiği için çok mutlu. Bu şekilde kafanı boşaltabilirsin, en sevdiği ulaşım yöntemlerinden birinin reklamını yaptı.

Resmi törende, geçiş hükümetinin ulaştırma bakanı Andreas Reichhardt ekibine teşekkür etti. “Bir şeyi başardığımız için gerçekten gurur duyabiliriz” dedi. Bakan olarak görev onun için “büyük bir fırsat ve onur” idi, görevinden veda etti. Yeni bakan için “birkaç gri saç daha” bulunmaya devam edeceğini duyurdu.

Vorarlberg’in Büyük Çevre ve Ulaştırma Bakanlığı Genel Sekreteri Magnus Brunner (ÖVP) de Salı günü kendisini çalışanlara tanıttı. Hayat planı farklı olsa bile, kutlamada “kesinlikle kolay olmayan zamanlarda” yeni görevi dört gözle bekliyor dedi.

Partinin siyasi çıkarlarına değil, hedefe odaklanın

Gewessler’e göre, ulaştırmanın yanı sıra çevre, iklim koruma ve enerjiyi de içeren geleceğin bakanlığı “merkezi bir daire” olacak. Çevre uzmanı, meydan okumayla “büyük bir alçakgönüllülükle” yüzleşiyorsunuz dedi. “Hükümet programı bize net bir yetki veriyor – ve yetki küçük değil,” dedi. Gewessler, bilime dayalı bir politika için çabaladığınızı açıkladı. Hedefin partinin siyasi çıkarları değil ön planda olması gerektiğini duyurdu. Yeni bakan, geleceği olumlu şekilde şekillendirmenin tek yolunun bu olduğunu söyledi.

Yetkililer için Blümel serpilmiş güller

Gernot Blümel (ÖVP), Maliye Bakanlığı’na teslim edildiğinde evindeki yetkiliye gül serpti. Onun “profesyonel çalışmasını” ve “yüksek uzmanlık düzeyini” övdü ve hizmetleri için selefi Eduard Müller’e teşekkür etti. Çok sayıda görevlinin önünde Blümel’e evin sembolik anahtarını takdim etti.

© APA / Techt Gernot Blümel, selefi Eduard Müller ile

Michael Spindelegger altında Dışişleri Bakanlığı’nda görev yaparken, Maliye Bakanlığı’nı “zorlu bir müzakere ortağı” olarak tanıdı. Evle ikinci temasa geçtiği zaman, turkuaz-mavi hükümet için hükümet koordinatörü olarak görev yaptığı dönemde oldu. Yeni atanan Maliye Bakanı, “O sırada Maliye Bakanı Hartwig Löger ile birlikte dengeli bir bütçe sağlamama izin verildi,” vurguladı.

Tanner için askeri ödüller

Silahlı kuvvetler, ilk bakanını Salı öğleden sonra Rossau kışlasında askeri eşleriyle birlikte kabul etti. Yeni Savunma Bakanı Klaudia Tanner (ÖVP), askerlere silahlı kuvvetleri ve ulusal savunmayı zamanında ve görev odaklı bir şekilde geliştirme sözü verdi. Ancak “önümüzde zor ve dik bir yol var” dedi Tanner.

Yeni bakan silahlı kuvvetleri Avusturya’nın “güvenlik garantisi” olarak nitelendirdi. Bölüm başkanı, “Bu nedenle temel yetkinliklerini daha da geliştirmemiz gerekiyor,” dedi ve aynı zamanda uygunluk kriterlerinin planlanan revizyonuna ve “kısmi uygunluğun” getirilmesine atıfta bulundu. Ayrıca milislerin “yeterli kadroya ve teçhizata” sahip olacağına söz verdi.

Giden Bakan Thomas Starlinger, halefi ve yeni hükümeti için övgü dolu sözler söyledi. Mevcut hükümet programını olumlu görüyor. Starlinger, yeni bakanın silahlı kuvvetlerin çıkarlarını geliştirmek için yeterli “nüfuza ve siyasi nüfuza” sahip olduğuna ikna olmuştu. Ona “iyi şanslar” diledi. Starlinger, silahlı kuvvetlerin “endişe verici bir durumda” olduğu ve “şu anda yeterli koruma sağlayamayacağı” konusunda son bir kez uyardı.

Cuma günü hükümet açıklaması

Cuma günü, Ulusal Konsey de yeni hükümeti tanıyor. APA’nın verdiği bilgilere göre, Başbakan Sebastian Kurz’un (ÖVP) hükümet açıklamasını yapacağı toplantının başlangıcı 09:00 olarak planlanıyor. Bunu bir tartışma izler.

Bu amaçla, bir önceki yıl ÖVP ve Yeşiller tarafından getirilen iki yasanın da ele alınması gerekiyor. Bunlardan biri, departman başkanlarına kesin görevlerinin verildiği Federal Bakanlıklar Yasasıdır. Örneğin Leonore Gewessler ile birlikte çevre gündemlerini alan Altyapı Bakanlığı’nın yetkinlikleri önemli ölçüde değişiyor. Karşılığında Rudolf Anschober (Yeşiller), Aile Bakanı Christine Aschbacher’in (ÖVP) sorumluluğunda olan Sosyal İşler Bakanı görevini kaybediyor. İkinci karar, 2019 bütçesini fiilen güncelleyen geçici bütçedir.

SPÖ hükümete yardım ediyor

SPÖ, yeni hükümeti göreve başladığı için tebrik etti. Ulusal Konsey Başkanı Doris Bures, Parlamento’da “eşit şartlarda işbirliği” için yalvarırken, Carinthia Valisi Peter Kaiser yapıcı tartışmalar için ona “uzanmış bir el” teklif etti. Federal Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen’in ÖVP’ye “toplam yapısal güç” elde etmesine yardım etmekle suçladığı FPÖ için durum böyle değil.

Geçtiğimiz günlerde hükümet programına yönelik yoğun eleştirilerden sonra – yeşil kamuflajlı turkuaz bir programdan bahsediliyordu – SPÖ temsilcileri Salı günkü açılıştan sonra uzlaşmacı davrandılar. Hem Bures hem de Kaiser yeni hükümeti tebrik ettiler ve konuşmaya hazırdılar. Bures bir yayında “Parlamento, federal hükümetin güçlü bir ortağıdır ve olmak istiyor” dedi. Yapıcı işbirliği için yalvaran Kaiser’e benzer şekilde, tabii ki bu da önemli eleştirilere yer vermeliydi.

Parti lideri Pamela Rendi-Wagner bir kez daha yeni hükümetin eşit şartlarda ve sürekli değişimde diyalog beklediğini belirtti. Aynı zamanda bir yayında, düşük ücretli çalışanların planlanan vergi indirimi ve aile ikramiyesindeki artıştan orta ve yüksek gelirli insanlara göre daha az para almasını eleştirdi. Ayrıca, işgücü piyasası politikasının sosyal departmandan dış kaynak kullanımı ve güvenlikle ilgili tüm departmanların ÖVP’nin elinde olduğu gerçeği kaygıyla değerlendirilmelidir.

FPÖ: “Sol-sol deneyler halk için tehlikeli”

Öte yandan, yeni bakanların FPÖ tarafından karşılanması çok daha dostça değildi. Kulüp patronu, “Bugün Federal Başkan Alexander Van der Bellen, ÖVP’nin toplam yapısal güce ulaşmasının yolunu açıyor” dedi.

Herbert Kickl

tek bir yayında. Turkuaz yeşili ile kurulan ve “halk için tehlikeli olan sol görüşlü deneyler” ile desteklenen “zifiri siyah Aşağı Avusturya sistemini” görüyor. Kickl bir kez daha kendisini, hafta sonu çeşitli FPÖ siyasetçilerinin Facebook sayfalarında bir dizi kısmen ırkçı kullanıcı yorumu yapılan Bosna Adalet Bakanı Alma Zadiç’e vurdu.

NEOS “en iyisini” diler

NEOS patronu Beate Meinl-Reisinger, yeni hükümete “en iyisini” diledi. Meinl-Reisinger bir yayında, “Şimdi görev, hükümet programının genellikle belirsiz niyet beyanlarını yaşamla doldurmaktır” dedi. Partiniz, çevre, eğitim ve yardım gibi gelecekteki önemli konuların aciliyetinin kabul edilip edilmeyeceğini ve finansmanın nasıl netleştirileceğini yakından izleyecektir.

Schönborn “bol bol şans ve başarı” diler

Bu arada Kardinal Christoph Schönborn, yeni federal hükümete “bol bol şans ve başarı” diledi. Piskoposlar konferansının başkanı Salı günü yaptığı açıklamada, “Bizi ayıran şeyin önüne ortak noktalarımızı koyarsak, bu herkese fayda sağlar: nesli tükenmekte olan yaratılış, güvencesiz durumdaki insanlar ve başından sonuna kadar yaşam,” dedi.

Sürekli dostane resepsiyon

Genel olarak, Avusturya’nın ilk turkuaz yeşili hükümeti, turkuaz mavisi kabinenin açılışına Heldenplatz’daki gösteri de dahil olmak üzere birçok eleştirinin eşlik ettiği 2017’den farklı olarak dostane bir şekilde kabul edildi. Salı günü ekonomiden, çevre örgütlerinden, sağlık sektöründen ve İsrail dini cemaatinden gelen tepkiler olumluydu.

Wirtschaftsbund, “yeni hükümetle yapıcı bir işbirliği” bekliyordu. İşletmenizin yerini hafifletmek ve güçlendirmek için birçok önlem olduğu düşünüldüğünde, programınız kulağa “çok umut verici ve oldukça etkileyici” geliyor.

Sanayiciler Federasyonu da aynı derecede memnun: Başkan Georg Kapsch, hükümet programının refah ve istihdamı güvence altına almak ve aynı zamanda etkili iklim koruma önlemlerini uygulamak için “Avusturya’yı bir iş ve sanayi bölgesi olarak ilerletme” potansiyeline sahip olduğunu “yüksek beklentiler için neden” olarak görüyor.

Ancak Sosyal Demokrat İşadamları Derneği tatmin olmadı: “Turkuaz el yazısı devam ediyor ve şirketler lehine olan gidişatın devam edeceği korkusuna yol açıyor.” Başkan Christoph Matznetter özellikle EPU’ların ve KOBİ’lerin pek fark edilmediğinden şikayet etti.

Çevre sektörü memnun. Greenpeace genel müdürü Alexander Egit, programın bugüne kadarki en kapsamlı iklim ve çevre koruma programını sunuyor. 2040’a kadar üzerinde anlaşmaya varılan iklim nötrlüğü ile Avusturya, geç gelenlerden Avrupa’da öncü olmaya gidebilir.

Sağlık sektöründe de yeni Bakan Rudi Anschober’den memnun kaldılar. Hem Tabipler Birliği hem de Eczacılar Odası Yukarı Avusturya Yeşiller Partisi ile çalışmayı dört gözle bekledi. ÖÄK Başkanı Thomas Szekeres Rosen, “Toplumsal bağlılığı ve tartışılmaz yeterliliği onu diğerlerinden ayırıyor” dedi. Ve eczacı başkanı Ulrike Mursch-Edlmayr, onu “uzun yıllara dayanan siyasi deneyime ve büyük sosyal yeterliliğe sahip son derece kararlı, pragmatik bir üye” olarak övdü.

Israelitische Kultusgemeinde Wien (IKG) Başkanı Oskar Deutsch da “siyasi merkez koalisyonundan” çok etkilendi. “Yaşamın birçok alanında Avusturya’yı modernleştirme ve daha da güvenli hale getirme şansına” sahipsiniz. Ve ÖVP ile Yeşiller arasındaki işbirliği ve “muhalefete saygılı muamele” siyasi kültürü önemli ölçüde geliştirebilir.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Şimdiye kadar Leonor’un gündelik yaşamı, Madrid’in varlıklı ailelerinden gelen diğer kızlardan pek de farklı değildi: Sekiz yaşındaki çocuk, sabahları özel bir okula şoförlüdür, okul kantininde öğle yemeği yiyor ve öğleden sonra bale sınıfına gidiyor.

Categories: Blog

Comments are closed.

Call Now Button